דקל מחשבים

מחשב לא נדלק

לרובנו זה קרה.
אנחנו צריכים לעבוד על המחשב, לשחק במשחק שאנחנו אוהבים. שמחים ומרוצים ניגשים למחשב, לוחצים על כפתור ההדלקה ו……. המחשב לא נדלק!!!!
מבאס נורא, דווקא עכשיו המחשב לא נדלק ?? אני חייב להגיש את העבודה, החברים מחכים לי במשחק……למה זה קורה ?

ישנם כמה בעיות כשהמחשב לא נדלק. נתאר מספר מקרים וננסה לעזור לטפל בכל בעיה לגופה.

לוחצים על כפתור ההדלקה והמחשב לא מגיב בכלל :

  1. יש לבדוק שכבל החשמל מחובר היטב מהמחשב לשקע החשמל בקיר.
  2. יש להוציא את כבל החשמל מהמחשב מאחורה, ללחוץ כ10 שניות על כפתור ההדלקה של המחשב (שהכבל חשמל עדיין בחוץ), אח”כ יש ללחוץ כמה לחיצות מהירות על כפתור ההדלקה של המחשב. לאחר מכן יש לחבר שוב את כבל החשמל ולנסות להדליק
  3. אם שתי האופציות לא עוזרות אז ישנם מס’ אופציות לתקלה לרצוי לקרוא לטכנאי שיטפל : כפתור הדלקה תקול , ספק כח נשרף, איפוס BIOS ובמקרה הכי גרוע לוח אם תקול.
    במקרה כזה רצוי לקרוא לטכנאי מחשבים שיגיע ויאתר את הבעיה ויטפל בה.

לוחצים על כפתור ההדלקה – מחשב מראה אורות אבל לא נדלק:

מצב כזה לרב מעיד על חשמל סטטי במערכת. מקרים אלה קורים בעיקר בעת הפסקות חשמל או הוצאה של חשמל ללא כיבוי מסודר של המחשב. כיצד בודקים?

  1. יש להוציא את כבל החשמל מהמחשב מאחורה, ללחוץ כ10 שניות על כפתור ההדלקה של המחשב (שהכבל חשמל עדיין בחוץ), אח”כ יש ללחוץ כמה לחיצות מהירות על כפתור ההדלקה של המחשב. לאחר מכן יש לחבר שוב את כבל החשמל ולנסות להדליק.
  2. יש להוציא כבל חשמל מהמחשב, להוציא את הזכרונות מהמחשב ולנסות להדליק את המחשב ללא הזכרונות. המחשב אמור לזהות שהוא ללא זיכרונות ולצפצף ! אם המחשב צפצף , החזירו את הזכרונות חברו את החשמל ונסו להדליק
  3. אם המחשב לא צפצף , עם כבל חשמל מנותק יש לעשות ריסט לBIOS. הדרך הקלה היא למצוא את הסוללה העגולה שעל הלוח, להוציא אותה, להפוך אותה ולהחזיר אותה הפוכה(כן כן – הפוכה) אחרי כמה שניות להחזיר חזרה את הסוללה למצב הרגיל שלה.
  4. לנסות להחליף ספק כח.
  5. לנתק את כל ההתקנים הלא נחוצים להדלקת מחשב ( כרטיס מסך, מאווררים של המארז ועוד)

אם כל זה לא עוזר, רצוי לקרוא לטכנאי מחשבים שיגיע לבדוק את הבעיה.

אולי תתעניינו בטיפים שלנו לשיפור מהירות המחשב